Wzmacniacze GSM

Powiększ grafikę: Plakat informacyjny kampanii dot. wzmacniaczy GSMKampania dotycząca wzmacniaczy GSM jest skierowana do wszystkich abonentów telefonów komórkowych, którzy nie mogą skutecznie realizować połączeń głosowych, korzystać z transmisji danych w sieciach komórkowych operatorów, z którymi podpisali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, oraz sygnalizujących problemy ze słabym zasięgiem stacji bazowych GSM.

Celem prowadzonej przez UKE kampanii informacyjnej jest uświadomienie jak największej liczbie użytkowników o możliwych naruszeniach przepisów prawnych związanych z używaniem wzmacniaczy GSM oraz ich wpływu na działanie stacji bazowych. Pozwoli to na ograniczenie liczby powodowanych zakłóceń legalnych stacji bazowych telefonii komórkowej.

Wiem, co podpisuję

Powiększ grafikę: Plakat informacyjny akcji Wiem co podpisujęAkcja "Wiem, co podpisuję" jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych praktyk przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów.

W ramach kampanii doradzamy, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń. Zajęcia mają formę wykładów, podczas których w przystępny sposób przedstawiamy słuchaczom typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców. W ramach tych zajęć wyjaśniamy jak ustrzec się przed tego rodzaju praktykami. W 2018 roku przeprowadziliśmy ponad 100 spotkań dla prawie 8 000 seniorów w całym kraju.

Klikam z głową

Powiększ grafikę: Plakat informacyjny akcji Klikam z głowąAkcja "Klikam z głową" to z kolei spotkania z uczniami szkół podstawowych, ich rodzicami i nauczycielami. Podczas luźnych lekcji przybliżamy dzieciom i ich opiekunom cyfrowy świat, wymieniamy się doświadczeniami na temat używania urządzeń mobilnych i komputerów, czy też uczymy jak rozpoznać koszt SMS-a o podwyższonej opłacie.

W 2019 roku w całym kraju zamierzamy przeszkolić 50 000, w tym w województwie lubelskim blisko 3 000.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej.